Naujienos

Atgal
2012-04-13

Lietuvos elektros energetika pasirengusi naujam kokybiniam žingsniui

Šiemet Lietuva mini 120 metų jubiliejų, kai Lietuvoje buvo įžiebta pirmoji elektros lemputė. Per 120 metų laikotarpį buvo sukurta stabiliai veikianti ir išplėtota elektros energetikos sistema.

1892 m. balandžio 17 d. prasidėjusi Lietuvos elektrifikacija galutinai buvo baigta 1964 m., o vienos įsimintiniausių Lietuvos elektros energetikos istorijos datų buvo 1960 m., kai buvo pradėta eksploatuoti Kauno hidroelektrinė ir 1983 m. pradėjęs veikti Ignalinos atominės elektrinės (AE) pirmasis blokas (antrojo bloko veiklos pradžia - 1987 m.).

Nacionalinė Lietuvos elektros asociacijos (NLEA) prezidento ir „Lietuvos energijos", AB generalinio direktoriaus Daliaus Misiūno teigimu, šiuo metu Lietuvos elektros energetika įžengė į kitą ne mažiau svarbų etapą - įgyvendinusi šiuo metu sparčiai vykdomus strateginius energetikos projektus („NordBalt" ir „LitPol Link" elektros jungtys, sinchronizacija su Kontinentinės Europos tinklais) Lietuva gerokai sumažins priklausomybę nuo vienos šalies/tiekėjo, o pastačiusi Visagino atominę elektrinę - turės efektyvų ir konkurencingą elektros gamybos šaltinį.

„Per 120 metų Lietuvos elektros energetika nuėjo didelį kelią - galime pagrįstai didžiuotis, turėdami šiuolaikišką, gerai funkcionuojančią elektros sistemą. Tačiau ateinančiame dešimtmetyje mūsų laukia daug iššūkių. Tai strateginių darbų metas - energetikoje bus žengtas naujas kokybinis žingsnis", - teigė D. Misiūnas.

Jau šiuo metu visame pasaulyje, energetikos srityje, sparčiai plėtojami išmanieji elektros tinklai, taikomi inovatyvūs technologiniai sprendimai. NLEA prezidento D. Misiūno teigimu, ši tendencija neaplenks ir Lietuvos, todėl bus skiriama vis daugiau investicijų į elektros tinklo skirstymo ir tiekimo modernizavimą, išmaniųjų elektros tinklų diegimą.

Apie Nacionalinę Lietuvos elektros asociaciją

NLEA buvo įsteigta 2011 m. birželio 3 d. Asociacijos steigėjos - Lietuvos elektros energetikos sektoriaus įmonės AB „Lietuvos energija", AB LESTO, AB LITGRID ir UAB „Technologijų ir inovacijų centras". NLEA atstovauja elektros energijos sektoriaus poziciją valstybinėse institucijose, visuomeninėse bei tarptautinėse organizacijose. NLEA yra užsibrėžusi skatinti aktyvų dialogą su visuomene, plėtojant  sektoriaus socialines iniciatyvas.

NLEA formuoja bendrą Lietuvos energetikos sektoriaus poziciją ir atstovauja narių interesams nacionaliniu ir tarptautiniu mastu. Viena svarbiausių asociacijos funkcijų - užtikrinti tinkamą Lietuvos energetikos sektoriaus atstovavimą Europos elektros energetikos asociacijoje EURELECTRIC.

 

Daugiau informacijos žiniasklaidai:
Vaida Burvienė
Nacionalinė Lietuvos energetikos asociacija
Juozapavičiaus g. 13, 09311  Vilnius
M.+370 610 29532
El. p. nlea@nlea.lt

Naujienlaiškių prenumerata:

Jūsų el.paštas:

Kontaktai:

NACIONALINĖ LIETUVOS ENERGETIKOS ASOCIACIJA 
Žvejų g.14, 093110 Vilnius
Telefonas: +370 652 64496
El. paštas: nlea@nlea.lt