Naujienos

Atgal
2012-04-07

Elektrai Lietuvoje - 120 metų

Lygiai prieš 120 metų, 1892 m. balandžio 17 d.  Rietavo dvare užsižiebė pirmoji Lietuvoje elektros lemputė. Vietos kunigaikštis Bogdanas Oginskis šalia savo dvaro lentpjūvės įrengė pirmąjį Lietuvoje elektros srovės generatorių, kuris apšvietė dvaro rūmus, parką ir Rietavo miestelį.

Tuomet šis įvykis buvo prilygintas stebuklui, tačiau dabar elektros energija jau nieko nestebina -esame apsupti elektros įrenginių ir prietaisų, o be elektros energijos šiuolaikinis pasaulis negalėtų išgyventi nei dienos...

Kviečiame pažymėti šį svarbų jubiliejų ir dalyvauti Lietuvos energetikų dienos renginiuose.
Balandžio 13-14 d. Energetikos ir technikos muziejus plačiai atveria duris - Jūsų laukia ekspozicijos, ekskursijos ir šventiniai renginiai. Įėjimas nemokamas.

Abi šventės dienas (10:00 - 19:00)

Pirmasis Lietuvoje interaktyvus energetikos žemėlapis
Kviečiame iš arčiau apžiūrėti Lietuvos energetikos žemėlapio maketą, kuriame ne išdėstyti tik esami, tačiau ir būsimieji Lietuvos energetikos infrastruktūros objektai. Pamatykite, kaip atrodys naujoji Visagino atominė elektrinė, suskystintų gamtinių dujų terminalas Klaipėdoje, elektros jungtys į Lenkiją ir Švediją.

Nemokamos ekskursijos ir parodos muziejuje
Energetikos ir technikos muziejus abi šventės dienas kviečia apžiūrėti visą muziejaus ekspoziciją ir susipažinti su Lietuvos energetikos, pramonės istorija, techniniais pasiekimais. Be to, Jūsų laukia energetikos įmonių stendai, pažintiniai filmai.

Penktadienį (balandžio 13 d.)

10:00 - 14:00 Pažintinis seminaras „Žvilgsnis į ateities energetiką"
Energetikų dienos proga Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid" kviečia visus dalyvauti seminare „Žvilgsnis į ateities energetiką" ir susipažinti su inovacijomis bei naujausiomis technologijomis elektros energetikoje.

15:00 - 17:00 Energetinis „Protų mūšis" moksleiviams
Moksleivių komandos savo jėgas išmėgins „Protų mūšio" turnyre, kuriame teks atsakyti į klausimus apie Lietuvos ir pasaulio energetikos istoriją, elektros sistemos veikimą ir kitas su energetika susijusias užduotis. Nelikite abejingi - ateikite ir palaikykite savo mokyklos komandą!

Šeštadienį (balandžio 14 d.)

13:00 - 16:00 Elektra varomo transporto paradas ir paroda
Nuo 13 val. centrinėmis Vilniaus gatvėmis važiuos originali šventinė kolona, kurią sudarys elektromobiliai, elektrodviračiai, riedžiai ir kitos elektra varomos transporto priemonės. Nuo 14 val. visą elektrotransportą bus galima iš arčiau apžiūrėti Energetikos ir technikos muziejaus kieme.

16:00 - 18:00 Energetinis „Protų mūšis" su Aidu Puklevičiumi
„Protų mūšių" entuziastus kviečiame susigrumti energetiniame „Protų mūšyje. Renginio vedėjas Aidas Puklevičius žada sudėtingus ir įdomius klausimus bei viliojančius prizus turnyro komandoms ir žiūrovams.

19:00 - 20:30 Koncertas „Nuo žvakių link elektros"
Šventės kulminacija - dviejų dalių koncertas. Pirmojoje dalyje Klaipėdos kamerinis orkestras atliks garsiąją J.Haidno „Atsisveikinimo simfoniją" ir pakvies žiūrovus atsisveikinti su žvakių epocha. Antrojoje dalyje trys žavios smuikininkės „Electric Ladies" atliks autorinius kūrinius ir garsių dainų aranžuotes. Šventiškai pasitiksime elektros erą!

 

Naujienlaiškių prenumerata:

Jūsų el.paštas:

Kontaktai:

NACIONALINĖ LIETUVOS ENERGETIKOS ASOCIACIJA 
Žvejų g.14, 093110 Vilnius
Telefonas: +370 652 64496
El. paštas: nlea@nlea.lt