Energetikų dienos proga kviečiame į ekskursiją!

Šiandien mes, energetikos sektoriaus žmonės, minime savo šventę – Energetikų dieną! Lygiai prieš 129 metus, 1892 m. balandžio 17 d. Rietavo dvare užsižiebė pirmoji Lietuvoje elektros lemputė. Vietos kunigaikštis Bogdanas Oginskis šalia savo dvaro lentpjūvės įrengė pirmąjį Lietuvoje elektros srovės generatorių, kuris apšvietė dvaro rūmus, parką ir Rietavo miestelį.

Labai simboliška, kad šios dienos proga yra pagerbiami labiausiai nusipelnę energetikos sektoriaus darbuotojai. Todėl šie metai – nebuvo išimtis. Energetikų garbės ženklai ir LR Energetikos ministerijos padėkos pasiekė nominantus už reikšmingus pasiekimus savo darbo srityje.

„Siunčiu visiems virtualius sveikinimus Lietuvos Energetikų dienos proga! Šią dieną svarbu pasidžiaugti savo profesiniais pasiekimais, tad nuoširdžiai dėkoju nominantams, kurie savo darbu ir ypatingu atsidavimu padėjo pasiekti ne vieną laimėjimą energetikos kelyje. Tegu kiekvienas įveiktas iššūkis tampa tvirtu pagrindu puoselėjant ir vystant mūsų Lietuvos energetiką!” – sveikinimus perduoda NLEA prezidentas Mantas Mikalajūnas.​​​​​​​ 

Šiandien, kaip ir kasmet minėdami Lietuvos energetikų dieną, sulaukėme labai netikėtų svečių iš praeities: apie pirmosios Vilniaus miesto elektrinės istoriją mums papasakoti sutiko jos fundatorius Juozapas Montvila. Kviečiame ir jus pasiklausyti įdomiosios Vilniaus elektrifikacijos istorijos, prasidėjusios pastate, kuriame šiandien įsikūręs Energetikos ir technikos muziejus. Nuoroda į virtualią ekskursiją rasite čia.