Naujausioje NLEA apžvalgoje – dėmesys energetikos sektoriaus pokyčiams ir ateities planams

Energetikos sektoriaus transformacijų Lietuvoje ir Baltijos regione 2020-aisiais metais netrūko. Kai kurias iš jų, pradedant elektros rinkos liberalizavimu, baigiant vis sparčiau diegiamais aplinkai draugiškais energetikos sprendimais, savo sričių profesionalai apžvelgia šiandien pristatytoje kasmetinėje Nacionalinės Lietuvos energetikos asociacijos (NLEA) apžvalgoje.

Joje skaitytojai ras naujausią ES valstybių elektros energijos ir gamtinių dujų kainų galutiniams vartotojams palyginimą, taip pat, koncentruotą ir aiškią ekspertinę informaciją apie Lietuvai bei regionui svarbius energetikos sektoriaus pokyčius.

„Vienu labiausiai pastebimų pokyčių tapo prasidėjęs elektros energijos buitinių vartotojų rinkos liberalizavimas, kuris Lietuvoje bus įgyvendinamas trimis etapais iki 2022 metų pabaigos. Prireiks laiko prisitaikyti prie besikeičiančių santykių tarp rinkos dalyvių, tačiau ilgainiui tiekėjų konkurencija ir pasirinkimo galimybė atneš neabejotiną naudą Lietuvos vartotojams.

Europos žaliojo kurso ir nacionaliniai tikslai energetikos ir klimato kaitos srityse skatina detaliau apžvelgti pokyčius, ženkliai prisidėsiančius prie anglies dioksido emisijų mažinimo ilgalaikėje perspektyvoje – jūrinio vėjo energetikos ir elektrinio mobilumo vystymą mūsų regione“, – sako NLEA prezidentas Mantas Mikalajūnas

Šiuos klausimus ir su jais susijusius iššūkius NLEA apžvalgoje detaliai ir profesionaliai nagrinėja įvairūs savo sričių ekspertai.

Energetikoje vykstantys pokyčiai neaplenkia ir gamtinių dujų rinkos. 2020 m. sausio 1 d. pradėjusi veikti „Balticconnector“ jungtis leido atverti konkurencijai Suomijos dujų rinką, kurioje ilgą laiką dominavo monopolininkas „Gazprom“. O jau 2022 m. pradėsianti veikti GIPL dujotiekio jungtis su Lenkija, Lietuvą gali paversti svarbiu dujų tranzito bei prekybos centru. Ši tema taip pat aptariama naujausioje NLEA apžvalgoje.

Susipažinti su visa Elektros energijos ir gamtinių dujų rinkų apžvalga galite čia. Gero skaitymo!